Organik Beslenme

Organik beslenme günümüzde en sağlıklı ve en güvenilir beslenme şekli olarak öne çıkmaktadır. Üretim aşamalarında doğru tarımsal tekniklerin uygulandığı organik yiyecek çeşitlerini seçerken, öncelikle yiyeceklerin sertifikalı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Tarım ilaçları kullanılmayan, kimyasal proseslerden geçmeyen, tarladan, sofraya her aşamasında doğallığını koruyan yiyeceklerle güvenli ve sağlıklı bir beslenme modeli oluşturabilirsiniz.

Organik Beslenmenin Önemi

  • Organik besinler taze, güvenli ve kaliteli yiyeceklerdir.
  • Koruyucu madde ve kimyasal içermez.
  • Sağlık açısından son derece faydalıdır.
  • Besin değeri yüksek ve lezzetlidir.
  • Her yaş beslenme için uygun ve faydalıdır.
  • Antioksidon özellikleri ile bağışıklığı destekleyen doğal ürünlerdir.
  • Hastalıkları önleme ya da iyileştirmeye yardımcı olur.
  • Organik beslenme ile yaşam kaliteniz artar.
  • Kimyasal malzemeler kullanılmadığından çevre temizliğine katkı sağlar.
  • Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlar.

Organik Beslenmenin Faydaları

Besin Değeri

Besin değeri yüksek organik yiyecekler...

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan organik beslenme modeli, sağladığı faydalar ve sunduğu lezzetler sebebi ile her geçen gün daha çok tercih edilmeye devam etmektedir. İçeriğinde diğer gıdalara oranla daha fazla miktarda vitamin ve antioksidan bulunan organik gıdaların, beslenme üzerindeki olumlu etkisi bilimsel araştırmalar tarafından da ispatlanmıştır. Doğal gıdalar ile beslenmek bir diyet biçimi değildir. Yaşam kalitesini artıran ve vücudun genel dengesini koruyan organik ürünleri tüketirken bilinçli ve dengeli bir şekilde beslenmeye özen gösterilmelidir. Organik gıdalardan maksimum fayda sağlayabilmek için bu yiyeceklerin uygun yöntemler ile hazırlanması ve doğru bir pişirme tekniği ile pişirilmesi besin değerinin korunması açısından son derece önemlidir.

Kimyasal Maddelere Maruz Kalmama

Tamamen doğal koşullarda üretilen hormonsuz organik gıdalar ile sağlıklı beslenin.

Sağlığımızı korumak ve yaşam kalitemizi yükseltmek için tükettiğimiz gıdalar konusunda son derece hassas olmamız gerekir. Doğal gübreleme yöntemleri ile üretilen, hormonsuz ve üretiminde hiç bir kimyasal madde ve tarım ilacının bulunmadığı organik gıdaları satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Güvenli besinler tüketebilmek için güvenli bir şekilde üretilen besinleri tercih etmek oldukça önemlidir. Bu nedenle organik gıdaları satın alırken açıkta satılan ürünleri değil, sertifikalı ve güvenilir olan ürünleri tercih etmeniz önerilir. Ayrıca gıdaların sadece üretim aşaması değil, üretiminden sonra da uygun koşullarda muhafaza edilmiş olması hem sağlık açısından hem de besin değerini koruması açısından oldukça önemli bir konudur.

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam

Sağlıklı bir vücut yapısı ve ideal vücut ağırlığı için sadece organik beslenme yeterli değildir. Sağlıklı bir yaşam açısından büyük faydaları olan organik ürünler tüketmenin yanı sıra hayatınızda fiziksel aktivite ve egzersize yer vermeniz gerekir. Düzenli ve programlı bir şekilde uygulayacağınız egzersiz ya da spor aktivitesi ile zinde ve sağlıklı kalabilirsiniz.